Masaj Teknikleri

Klasik Masaj

Bu Yumuşak Masaj Tekniği sayesinde sinirler rahatlar ve stres yokolur. Bu Tedavi hem rahatlamaya hemde vucudun yenilenmesine yardımcı olur.

 


 

Türk Hamam Masajı / Turkish Bath Massage

Tavandan vuran Doğal Güneş ışığının ve mermrin sıcaklığının verdiği rahatlama ile doğal Türk sabunun özel oalrak köpürtülmesi ile uygulanır. Vücuda yayılan köpüklerin yavaş yavaş patlaması doğal bir masaj etkisi yapar arksından uygulanan masaj ile kan dolaşımı hızlanır sindirim ve solunum sistemi rahatlar derideki gözenekler tam anlamıyla açılır. tatlı bir yorgunluğun ardından hasta kendini genç ve dinamik hiss eder.

 


 

 Klasik Masaj / Classical Massage

Bu masaj,masaj için özel üretilmiş çeşitli bitkisel yağlar veya kremler ile hastanın vücuduna uygulanıyor.Bu masaj Sayesinde Kan Dolaşımı hızlanması sağlanırken adele rahatlaması,doku yapışmasının çözülmesi,acı ve ağrı giderilmesi ve ruhsal bir rahatlama sağlanıyor.

 


 

Spor masajı

Sporcunun fizyolojik ve fizik gelişmesinde etken olan bir masajdır. Genel masajda kullanılan manipulasyonların hemen hemen hepsi uygulanır,kasları uyarıcı etkisi olan bir masaj çeşididir. Spor masajı müsabaka öncesi, müsabaka sırasında ve müsabaka sonrası olmak üzere 3 bölümden oluşur. Kişinin spor yaparken en çok çalıştırdığı kasların üzerinde çalışılır.

 


 

Lenf drenaj masajı

Vücudumuzun ak kanı olarak bilinen lenf sistemidir, kan damarlarının taşıyamadığı ağırlıkdaki ( yağ ve protein gibi ) molekülleri taşıyan bir damar sistemidir.lenfa drenaj masajının uygulanması halinde vücut da saklanmış olan atp enerjisi açığa çıkar,kanserli hastalarda lenf düğümcükleri alınmış hastaların lenf ödemi oluşmuş (şişmiş) kol,bacak veya vücudun diğer yanlarında uygulanan masaj şeklidir.Hem yapan hem de yaptıran kişi tarafından sabır isteyen bir masaj türüdür.Fakat gerek sağlıklı vücut da gerekse hasta bedende çok rahatlatıcı etkisi vardır.